O firmie


Firma Boryna jest przedsiębiorstwem, które łączy grupę entuzjastycznie nastawionych ludzi od 1995 roku. Celem powołania firmy była dystrybucja środków ochrony roślin oraz nawozów na teren województwa mazowieckiego.
Stosując nowoczesne techniki obsługi rynku staramy się zapewnić naszym odbiorcom pełen profesjonalizm w zakresie dystrybucji i doradztwa. Naszym klientom oferujemy najlepsze i najnowocześniejsze produkty dostępne obecnie na rynku, przy czym nigdy nie zapominamy o dwóch najważniejszych sprawach: o poszanowaniu i lojalności wobec klienta.
W trosce o dobro naszego klienta prowadzimy profesjonalne doradztwo, tak aby przy optymalnym nakładzie finansowym osiągnąć maksymalną skuteczność w uprawie owoców i warzyw.

Historia

To, że firma powstała zawdzięczamy w dużej mierze doświadczeniu, które zdobyliśmy współpracując z nieistniejącą już firmą Alczes. To oni wprowadzili nas w świat agrobiznesu, dali nam energię i podstawy do rozwoju własnej firmy. Nasza decyzja była zdeterminowana wieloma czynnikami, czuliśmy, że przyszłość rolnictwa leży w specjalizacji i doskonaleniu produkcji. Dzięki temu, że nasi rodzice prowadzili gospodarstwa ogrodnicze od dzieciństwa uczyliśmy się jak uprawić ziemię. Obecnie poza pracą w firmie Boryna posiadamy plantacje owoców i warzyw.

Faktem jest, że pierwszym naszym punktem sprzedaży był sklep w Nowym Dworze Mazowieckim umiejscowiony na targowisku miejskim. Bardzo się cieszymy, że udało nam się w tym czasie zatrudnić Panią Henię, która pracuje w tym oddziale niemal od początku jego istnienia.

Magazyny i sklep w Starych Olszynach powstał nieco później. Pierwszy magazyn środków ochrony roślin był przerobionym budynkiem gospodarczym. Z czasem brakowało nam coraz więcej miejsca na nawozy i magazyny. W 2003 roku podjęliśmy decyzję o podjęciu dużego wyzwania, dokupiliśmy skrawek ziemi i wzięliśmy kredyt na wybudowanie dużych magazynów, które już dawno istniały w naszych planach.

Przez następne lata, rok po roku uczyliśmy się na własnych błędach jak prowadzić ten niełatwy biznes. Z każdym rokiem potrzebowaliśmy nowych ludzi do pracy, stąd załoga firmy Boryna to już całkiem spory zespół.

Co roku przeprowadzamy szkolenie wszystkich naszych pracowników. Organizujemy również szkolenia dla naszych klientów, na które zapraszamy ludzi z branży rolniczo-ogrodniczej, których cenimy za profesjonalizm. Ponadto bierzemy udział w Święcie Truskawki organizowanym w Goławinie.

Obecnie posiadamy cztery punkty sprzedaży, w których pełni zaangażowania doradcy służą swoją pomocą.

Tym co najbardziej nas cieszy, jest fakt, że wraz z rozwojem naszej firmy dostrzegamy jeszcze szybszy wzrost poziomu produkcji u naszych klientów . Mamy nadzieję, że przyczyniamy się do osiągania przez was satysfakcji i przyjemności z bycia rolnikiem i sadownikiem.

Właściciele:
Elżbieta i Krzysztof Borzęccy